Statybos sektoriaus asociacijų forumas 2019-04-18 d. 14.00 val.

Gerbiami Kolegos,

kviečiame Jus į Lietuvos statybos sektoriaus asociacijų forumą, kuris vyks š. m. balandžio 18 d. 14 val. LITEXPO komplekso V paviljone, 5.3. salėje (Laisvės pr. 5, Vilnius).

 

Renginio metu bus aptariamos šios temos:

1. Dėl statybos darbų ir paslaugų viešųjų pirkimų už mažiausią kainą

Statybos darbų ir paslaugų pirkimas už mažiausią kainą neskatina siūlyti geriausių medžiagų ir technologijų, verčia įmones nesąžiningai konkuruoti, didina bankrotų bei neužbaigtų sutarčių riziką, skatina „vokelius“, nekuria prielaidų adekvačiam darbo užmokesčiui ir įtakoja emigraciją, nekuria prielaidų investicijoms ir inovacijoms sektoriuje, neskatina sektoriaus plėtros ir naujų darbo vietų kūrimo.

Už mokesčių mokėtojų bei ES lėšas valstybė turi pirkti ne tai, kas pigiausia, o tai, kas valstybei reikalingiausia ir geriausia.

2. Dėl privalomos Statybininko kortelės statybvietėse

Lietuvoje didžiausias „šešėlis“ ir daugiausia nelaimingų atsitikimų yra statybos sektoriuje.

Viena iš priemonių spręsti šias problemas yra privalomos Statybininko (kompetencijų) kortelės ir darbo laiko apskaitos statybvietėse įvedimas.

3. Dėl statybos sektoriaus politikos formavimo funkcijų perdavimo Ekonomikos ir inovacijų ministerijai.

Statybos sektorius yra viena iš problematiškiausių Lietuvos ūkio šakų: nelegalios statybos, didžiulis „šešėlis“, daugybė bankrotų, neskaidrūs viešieji pirkimai, neefektyvus valstybinių statybų valdymas, stringanti pastatų renovacija, per lėta skaitmenizacija ir dėl to menkai augantis darbo našumas bei įmonių konkurencingumas, per mažos paskatos statybos darbų eksportui, nuo realaus gyvenimo atsiliekantis teisinis reguliavimas, biurokratizmas ir kt.

Bet kurio sektoriaus pažanga priklauso visų pirma nuo to sektoriaus politikos formavimo institucijos. Norint iš esmės spręsti statybos sektoriaus problemas, yra būtina politikos formavimo institucijų pertvarka.

 
Kvietimas į forumą išsiųstas valstybės institucijoms.
 
Į forumą kviečiame ne tik asociacijų vadovus, bet ir asociacijų narius. Todėl prašytume išplatinti šią informaciją savo nariams.
Atkreipiame dėmesį, kad salės nuomos ir vaišių finansavimui už kiekvieną asociacijos ar jos nario atstovą renkamas 20 eurų mokestis (tikslinis įnašas).
Sąskaitas faktūras išrašys Lietuvos statybininkų asociacija.
 
 

 

Prašome registruotis į renginį iki š.m. balandžio 15 d. 10 val. pagal šią nuorodą: https://forms.gle/35UGh6pXiZEkkctw5

LT EN

Sekite naujienas "Facebook"